okna pcv drewnopodobne

 

Najczęściej okna PCV kupowane są w uniwersalnym kolorze bieli. Jednak mogą one mieć wiele innych innych także szereg innych barw, w tym także mogą imitować naturalne drewno. Stylowe okna plastikowe w drewnopodobnym wariancie są doskonałym dopełnieniem różnych stylów architektonicznych i aranżacji!

Okna PCV, a może okna drewniane? Takie pytanie zadaje sobie wielu klientów przy wyborze stolarki okiennej do swojego domu. Asortyment jest szeroki, a możliwość zamówienia okien na wymiar pozwala na ich indywidualne dopasowanie do konkretnego budynku. Przy podejmowaniu decyzji warto zwrócić szczególną uwagę na ich parametry techniczne, lecz nie można zapominać również o estetyce. Z myślą o klientach, którzy chcą połączyć wygodę okien PCV i piękno drewna, powstały okna PCV w drewnopodobnym wariancie.

 

Drewnopodobne okna plastikowe – trwałość PCV i piękno naturalnego drewna.

Orzech, dąb, a może brzoza? To jedynie kilka wariantów okien drewnopodobnych PCV oferowanych obecnie przez producentów. Wiele marek może zaproponować od kilku do nawet kilkunastu różnych wybarwień imitujących naturalne drewno, które świetnie prezentują się tam, gdzie uniwersalna biel nie do końca się sprawdza.

Drewnopodobne okna plastikowe to okna wykonane z PCV, czyli wyróżniające się wszystkimi jego zaletami. Są to okna wytrzymałe na warunki atmosferyczne, szczelne, ciepłe, niewymagające specjalistycznej konserwacji, a także trwałe na wiele lat. Nadają się również do dużych przeszkleń – można kupić je w wariancie z dopasowanymi drzwiami balkonowymi, tarasowymi rozwieranymi i przesuwnymi. To wszystko powoduje, że są wybierane tak często.

Zastosowanie okleiny – folii drewnopodobnej upodabnia je do okien drewnianych, ale pozbawia ich wad. Okna z naturalnego drewna, chociaż piękne, mają jednak swoje niedogodności. Drewno, z którego są wykonane, wymaga systematycznej konserwacji. Z czasem drewniane elementy, zwłaszcza te znajdujące się po zewnętrznej stronie, narażone są na uszkodzenia poprzez czynniki atmosferyczne. Trzeba je konserwować – stosować impregnaty, farby i lakiery. Są też droższe od okien PCV.

Drewnopodobne okna PCV mają uniwersalne zastosowanie. Można montować je zarówno w domach tradycyjnych, jak i tych wykorzystujących technologie energooszczędne i pasywne. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważne są komfort, trwałość i estetyka.

 

Okna PCV imitujące drewno – pełen wachlarz wybarwień do wyboru.

Okna plastikowe z drewnopodobnymi okleinami są oferowane przez producentów w wielu kolorach. Są to zarówno jasne odcienie drewna, wpisujące się w nowoczesne aranżacje, jak i te o kolorach klasycznych, nasyconych, które mają uniwersalne zastosowanie. Można zatem łatwo dopasować je do wielu wystrojów.

Wśród dostępnych barw znajdują się między innymi:

 • Złoty Dąb
 • Orzech
 • Mahoń
 • Palisander
 • Winchester
 • Brzoza
 • Dąb Specjalny
 • Sheffield Oak
 • Siena

 

Woodec – nowa generacja oklein drewnopodobnych.

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów, którzy doceniają drewnianą stylistykę, lecz chcą korzystać z okien wygodnych i trwałych, stworzono serię okien w okleinach woodec. Tym, co wyróżnia ją na tle innych okien drewnopodobnych, jest wierna imitacja wyglądu prawdziwego drewna, dzięki czemu okna woodec są niemalże nie do odróżnienia od okien drewnianych.

Struktura woodec jest bardzo realistyczna, co zawdzięcza swoim głębokim tłoczeniom oraz matowej warstwie wierzchniej. Jest przy tym wyjątkowo odporna na czynniki zewnętrzne i łatwa w pielęgnacji – można utrzymać ją w czystości za pomocą popularnych środków.

Inspiracją do stworzenia okien ze strukturą woodec stały się kraje skandynawskie, gdzie okna drewniane i drewnopodobne są najbardziej popularne. Dzięki temu wpisują się one również w popularny trend aranżacyjny – styl skandynawski.

Drewnopodobne dekory struktury woodec wiernie imitują naturę. Wprowadzają do wnętrz przytulny wymiar, a przy tym powodują, że budynek nabiera eleganckiego wyglądu.

Struktura woodec dostępna jest w trzech wariantach do wyboru:

 • Turner Oak Malt – dąb w zgaszonych, ciepłych kolorach, z wyraźnym usłojeniem, sprawdzony w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach
 • Sheffield Oak Alpine – dąb bielony, w jasnym, szaro-beżowym odcieniu, o uniwersalnym zastosowaniu
 • Sheffield Oak Concrete – dąb szary, doskonale wpisujący się w nowoczesne, industrialne wnętrza

Tak szeroka gama ciekawych propozycji powoduje, że seria woodec może być stylowym dopełnieniem każdego domu. Struktury drewna inspirowane naturą o realistycznym wyglądzie stanowią najlepszą alternatywę dla okien drewnianych.

 

Jak dopasować okna drewnopodobne do budynku?

Pełna paleta kolorów okien drewnopodobnych daje niemalże nieograniczone możliwości projektowe. Stworzenie zachwycającego, elegancko prezentującego się budynku nie jest zatem skomplikowane, gdy do dyspozycji jest tak wiele ciekawych wybarwień wiernie naśladujących drewno.

Drewnopodobne okna PCV bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w budynkach o klasycznym, tradycyjnym stylu, jak również można zastosować je jako dopełnienie nowoczesnej, minimalistycznej, czy industrialnej architektury.

Kolorystyka ram okiennych w drewnopodobnych wybarwieniach dobierana jest przede wszystkim do stylu budynku. Również pod uwagę można wziąć wykorzystanie elementów drewnianych na elewacji oraz we wnętrzach – wtedy mogą one harmonijnie komponować się z ramami okien.

Tradycyjne budownictwo najlepiej prezentuje się z kolorami o odcieniach ciepłych, nasyconych. Mogą być to profile w kolorach Dąb Naturalny, Dąb Specjalny, Złoty Dąb, Brzoza, Oregon, Turner Oak Malt woodec. Inna propozycja to zastosowanie ciemniejszych wybarwień, na przykład czerwonawego Mahoniu, ciemnobrązowego Orzecha czy Ciemnego Dębu.

Do nowoczesnych przestrzeni częściej wybierane są kolory jasne, na przykład kolory woodec – Turner Oak Malt, Sheffield Oak Alpine, Sheffield Oak Concrete, Dąb Sheffield Jasny, Dąb Sheffield Szary, Dąb Sheffield Brązowy, ale z powodzeniem sprawdzą się również kolory pasujące do tradycyjnych wnętrz.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu MEGA Plast w Lublinie, by na żywo zapoznać się z dostępną kolorystyką profili!Powiązane wpisy w poradniku