System Smart Slide – drzwi przesuwne, które pokochasz

Drzwi przesuwne w systemie Smart Slide to nowość na rynku. Innowacyjny system Smart Slide powoduje, że drzwi tarasowe stają się jeszcze łatwiejsze w obsłudze i niezawodne w działaniu. To atrakcyjna alternatywa dla dotychczasowo stosowanych systemów PSK oraz HST.

Drzwi przesuwne balkonowe wybierane są coraz częściej zamiast drzwi rozwieranych. Taka konstrukcja powoduje, że nie tylko stają się proste w obsłudze, ale również pozwalają na tworzenie dużych, nowoczesnych przeszkleń. Doskonale nadają się do przestronnych salonów, sypialni i innych wnętrz, by otworzyć je na piękne krajobrazy.

Systemy drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne wyposażane są w różne systemy obsługi. Rodzaj systemu wpływa na parametry techniczne drzwi, dlatego przed zdecydowaniem się na ich zakup warto zapoznać się z dostępnymi wariantami.

Rodzaje systemów przesuwnych:

 • system drzwi uchylno-przesuwnych PSK
 • system drzwi podnoszono-przesuwnych HST
 • system drzwi przesuwnych Smart Slide

Najtańszą konstrukcją jest system drzwi uchylno-przesuwnych PSK. Skrzydła wyposażone są w specjalne prowadnice i wózki, które najpierw odsuwają je, a potem przesuwają w bok. Taki sposób obsługi nie jest jednak łatwy i stwarza wyższe ryzyko awaryjności. Balkony PSK wykonane są z profili okiennych i mają wyższy próg na poziomie ok. 70 mm.

Drzwi podnoszono-przesuwne, czyli HST to propozycja dla tych klientów, którym zależy na niskim progu i bardzo dużych przeszkleniach. To najlepszy wybór dla osób, które chcą przechodzić i przejeżdżać przez próg bez przeszkód. System ten wyróżnia się także łatwą obsługą i właściwie zamontowany nie powoduje ryzyka przypadkowego uszkodzenia.

Nowością na rynku jest system drzwi przesuwnych Smart Slide, który charakteryzuje się przystępną ceną, świetnym designem, możliwością wykonania dużych przeszkleń i bardzo prostą obsługą . To powoduje, że błyskawicznie uzyskał on uznanie wielu klientów.

Czym wyróżnia się system Smart Slide?

Smart Slide to nowoczesna propozycja na taras albo na balkon. Drzwi wykonane są, ze specjalnie zaprojektowanych przez Aluplast, profili dedykowanych wyłącznie do systemów przesuwnych.
To innowacyjne rozwiązanie to zdobyło uznanie Ekspertów Sądu Konkursowego i zostało wyróżnione Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2020.

Można zakupić je w dwóch wariantach:

 • A, czyli 2-kwaterowe – wyposażone są w jedno skrzydło ruchome przesuwające się w bok
 • C, czyli 4-kwaterowe – wyposażone są w dwa środkowe skrzydła ruchome, które rozsuwają się na boki

System Smart Slide jest ciekawą propozycją z punktu widzenia wzornictwa. Wyróżnia się minimalistycznym, nieco skandynawskim wyglądem. Nieotwierana, stała część wykonana jest w wąskich ramach, co pozwala na maksymalizację powierzchni przeszklenia, a to jest zgodne z najnowszymi tendencjami w zakresie projektowania nowoczesnych budynków.

To rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako dopełnienie przeszklonych ścian w różnych wnętrzach – domach, mieszkaniach, ale również w obiektach komercyjnych, między innymi w hotelach, biurach oraz w innych budynkach użyteczności publicznej.

Najważniejsze właściwości drzwi przesuwnych Smart Slide:

 • komfortowa obsługa
 • wysoka szczelność konstrukcji
 • niski ciężar
 • stabilność nawet przy dużych wymiarach
 • ograniczenie powierzchni ram
 • szeroka paleta kolorów do wyboru

Komfortowa obsługa.

W porównaniu do pozostałych systemów przesuwnych drzwi Smart Slide cechują się przede wszystkim bardzo łatwą obsługą. Są to drzwi wyposażone w klamkę i specjalne wózki, które gładko prowadzą skrzydło tak, aby można było przesuwać je bez użycia dużej siły.

Gdy klamka zostanie przekręcona do góry, skrzydło odsuwa się od ramy, dlatego można przesunąć je na bok. Aby je zamknąć, wystarczy tylko przesunąć skrzydło z powrotem, a klamkę przekręcić w dół. Zastosowany w systemie Smart Slide specjalny mechanizm dociśnie skrzydło do ramy i zapewni optymalną szczelność, a tym samym niższe starty ciepła.

Wysoka szczelność konstrukcji.

Jak wspomniano wcześniej, dużym atutem drzwi Smart Slide jest szczelność konstrukcji. Brak wystarczającej szczelności, a tym samym izolacji jest jednym z problemów drzwi tarasowych i balkonowych. W systemie Smart-Slide wyeliminowano go poprzez specjalistyczne okucia i uszczelki obwodowe, które odpowiednio dociskają skrzydło i zapobiegają ucieczce ciepła.

Taka konstrukcja powoduje, że drzwi Smart Slide sprawdzają się w również w budynkach energooszczędnych, by zredukować ucieczkę ciepła i koszty ogrzewania.

Niski ciężar.

W porównaniu do drzwi typu HST system Smart Slide jest nawet o ponad 100 kg lżejszy (zależnie od wymiaru skrzydeł). Niski ciężar skrzydła powoduje, że obsługa drzwi jest bardzo łatwa dla każdego, a przesuwanie nie wymaga dużej siły.

Stabilność nawet przy dużych wymiarach.

Dużym atutem systemu przesuwnego Smart Slide jest jego wysoka stabilność, co ma ogromne znaczenie w przypadku dużych przeszkleń. Oznacza to, że nawet skrzydła o sporych wymiarach mogą zapewnić niezawodną pracę bez ryzyka pojawienia się wypaczeń.

System Smart Slide pozwala także na zastosowanie szyb wklejanych, co dodatkowo usztywnia konstrukcję.

Ograniczenie powierzchni ram.

Drzwi Smart Slide wyposażone są w ramy o ograniczonej powierzchni, co powoduje, że mają one atrakcyjny, minimalistyczny wygląd, a przy tym również umożliwiają osiągnięcie większej powierzchni przeszklenia. Dzięki temu do wnętrz wpada więcej światła słonecznego.

Szeroka paleta kolorów do wyboru.

Warto także wskazać, że Smart Slide to również estetyka. Drzwi dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej – w wersji standardowej i w okleinach specjalnych, w tym premium.

Czy drzwi Smart Slide mają jakieś wady?

Innowacyjne drzwi Smart Slide to kapitalna propozycja do wielu wnętrz, w których ważne jest uzyskanie maksymalnego komfortu i atrakcyjnego wyglądu przeszkleń. Warto jednak zaznaczyć, że mają one również pewne wady.

Przede wszystkim drzwi tarasowe Smart Slide mają próg wyższy niż drzwi przesuwne wykonane w systemie HST. Wynosi on 60mm. Natomiast rozwiązania HST posiadają praktycznie bezprogowe wejście – szyna jezdna wystaje ok 10mm, a reszta progu zatopiona jest w posadzce. W balkonach PSK wysokość zależy od rodzaju profilu okiennego, z jakiego są wykonane i wynosi ok. 70mm.

Także drzwi Smart Slide nie są wyposażone w funkcję uchylania, która mają drzwi PSK. Brak opcji uchylania utrudnia wietrzenie pomieszczeń. Gdy zatem jest to potrzebna funkcja, lepszym rozwiązaniem może być zakupienie balkonu PSK, ale należy liczyć się z tym, że w tym wypadku przeszklenia będą mniejsze ze względu na technologiczne ograniczenia gabarytów balkonów PSK.

Jednak wtedy, gdy celem jest montaż drzwi wyróżniających się łatwą obsługą, a przy tym niską awaryjnością, w takim przypadku wybór drzwi przesuwnych Smart Slide jest bardzo dobrą decyzją. Co więcej, można także zakupić je w przystępnych cenach – są one tańsze od drzwi HST, a przy tym równie łatwe w eksploatacji i znacznie od nich szczelniejsze. Warto wziąć je pod uwagę!