Czarne Okna - Czarna Rama

 

Okna w czarnych ramach to szykowna propozycja do wielu przestrzeni. Teraz taką stolarkę okienną ma w swojej ofercie coraz więcej producentów, między innymi nasza firma MEGA Plast, która niedawno wprowadziła do swojego asortymentu okleinę Jet Black (71). Dlaczego warto zdecydować się na czarne okna? Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Najczęściej okna plastikowe mają kolor biały. To uniwersalna barwa pasująca do wielu aranżacji, lecz obecnie inwestorzy coraz częściej skłaniają się ku niestandardowym rozwiązaniom. Popularne są nie tylko okna o okleinach drewnopodobnych, ale również te o jednolitych, nasyconych barwach. Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy trend – czarne ramy okienne i drzwiowe na tarasy i balkony.

Czarne ramy okien – modny kontrast.

Schematyczne rozwiązania projektowe są wybierane najczęściej. Do tej kategorii wpisuje się również ponadczasowa biel. Chociaż jest ona uniwersalna i nadaje się wszędzie, to jednak czasami warto zaszaleć z kolorami i wybrać coś innego.

W wielu aranżacjach zamiast białych ram okiennych można wykorzystać elegancką czerń, która doskonale wpisuje się w obecne trendy aranżacyjne inspirowane stylem industrialnym, skandynawskim, nowoczesnym.

Czarne ramy okien to łatwy sposób, aby wprowadzić do wnętrza powiew światowego designu. Ciemne wybarwienia ram można zobaczyć obecnie w wielu budynkach – biurach, butikach, luksusowych hotelach, a także domach i apartamentach. Szykownie kontrastują z jaśniejszymi kolorami, nadając wnętrzom charakteru.

Czerń nie powoduje przy tym przytłoczenia aranżacji. Wprost przeciwnie. Nadaje jej bezprecedensowej lekkości, futurystycznego szyku. Czarne ramy okienne są tak efektowne, że nie wymagają już stosowania tradycyjnych osłon okien – firan czy zasłon, ponieważ same w sobie stanowią ozdobę wnętrz.

Oczywiście, czarne okna z PCV posiadają także wszystkie zalety okien plastikowych, między innymi są to:

  • trwałość i wytrzymałość
  • wysoka szczelność
  • izolacyjność cieplna
  • izolacyjność akustyczna
  • łatwa eksploatacja
  • odporność na czynniki atmosferyczne i biologiczne

Te atuty w połączeniu z efektowną czernią powodują, że okna PCV w tym wariancie stanowią tak kuszącą propozycję, z której obecnie korzysta coraz więcej klientów.

Czarne okna – szerokie zastosowanie.

Stolarka PCV w czarnym kolorze kapitalnie prezentuje się zarówno w przypadku standardowych rozmiarowo okien, jak i większych przeszkleń, które obecnie są tak modne.

Sprawdzają się między innymi jako drzwi tarasowe oraz balkonowe, tworząc nowoczesną ramę dla pięknych widoków na zewnątrz. Produkcja na wymiar, pod indywidualne zamówienie pozwoli na dopasowanie ich do każdego budynku.

Można wykorzystać je w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, luksusowych apartamentach, biurach, hotelach, restauracjach. Okna w kolorze Jet Black (71) ostatnio są też bardzo popularne w projektach tzw. nowoczesnych stodół z bezokapowym dachem,

Nowa folia Jet Black cool colors plus w ofercie MEGA Plast.

Naprzeciwko oczekiwaniom klientów, którzy chcą mieć modną, czarną stolarkę, wychodzi nasza firma MEGA Plast. Ostatnio do oferty dołączyliśmy kolejną nowość – stylową głęboką czerń Jet Black matt cc+ (71), która idealnie wpisuje się w najnowsze trendy.

Jet Black na pierwszy rzut oka ma piękny matowy kolor, jednak po bliższym przyjrzeniu się można zauważyć jej drobną, błyszczącą fakturę. Tak szykowna folia tworzy najlepszą dekorację wnętrza. Okna w prezentowanym kolorze tworzone są na profilach o grafitowym rdzeniu. To powoduje, że całość daje wyjątkowo eleganckie wrażenie.

Profile okienne mogą być dwustronnie czarne lub czarne od zewnątrz, od wewnątrz białe. Jet Black matt dostępy jest dla okien i drzwi tarasowych przesuwnych oraz tradycyjnych okien balkonowych projektowanych i produkowanych pod wymiar, na zamówienie.

Jet Black matt – najnowsza technologia cool colors plus.

Jednym z minusów materiałów w czarnym kolorze jest ich szybsze nagrzewanie. Powoduje to, że budynki wykorzystujące ten kolor na elementach zewnętrznych, w tym także na stolarce okiennej, szybciej nagrzewają się od światła słonecznego. Aby temu zapobiegać, stosowane są specjalne powłoki, które ograniczają wchłanianie ciepła.

Okleina okienna Jet Black, z kolekcji premium, została wyposażona w opatentowaną technologię chłodnych kolorów – cool colors plus. Dzięki temu profile okienne nagrzewają się znacznie mniej w bezpośrednim świetle słonecznym.

Folie w technologii cool colors plus wyróżniają się swoją trójwarstwową strukturą, która pozwala na uzyskanie lepszego wchłaniania promieniowania słonecznego, zwłaszcza w przypadku ciemnych kolorów. Biała warstwa na rewersie powoduje, że nagrzewają się w mniejszym stopniu, co przekłada się na zmniejszenie nadmiernej absorpcji ciepła, a przez to zwiększa komfort i trwałość nawierzchni.

W dekorze Jet Black zastosowano również pogrubioną warstwę akrylatu wynosząca 60 µ, która zapewnia dodatkowe właściwości ochronne. Dzięki temu, jest okleina jest bardziej odporna nie tylko na nagrzewanie, ale też na inne szkodliwe czynniki atmosferyczne i starzenie.

Gdzie warto zamontować czarne ramy okienne?

Czarne ramy okienne stanowią nowoczesną alternatywę dla innych, popularnych kolorów profili, między innymi bieli czy brązu. Głęboka czerń nadaje oknom wytworny, industrialny wymiar, dzięki czemu świetnie pasują one do przestrzeni nowoczesnych, w stylu loft czy tych skandynawskich.

Gustowna czerń wyśmienicie prezentuje się w prostych aranżacjach – może być ona dopełnieniem minimalistycznego wystroju, w którym nacisk kładzie się na jak najmniejszą liczbę detali. Wówczas czarne okna mogą stanowić stylowy, wyróżniający się element w przestrzeni, a dzięki temu stanowią niebanalną ozdobę.

Czarne profile okienne to jeden z najnowszych hitów, lecz wszystko zapowiada, że pozostaną z nami na dłuższy czas. Wobec tego zamówienie ich do swojego domu lub do innych budynków stanowi przyszłościowy wybór.

Warto też zaznaczyć, że czarne ramy okienne świetnie prezentują się również ze strony zewnętrznej. Pasują zarówno do jasnych, jak i ciemniejszych elewacji w nowoczesnym stylu, dlatego mogą wyróżnić architekturę domu.

Wobec tego, okna w czarnych ramach to znakomity wybór do wielu obiektów – także do domów jednorodzinnych. Elegancka czerń, taka jak w przypadku okien Jet Black powoduje, że wyróżniają się one eleganckim designem, który świetnie wpisuje się w najnowsze trendy aranżacyjne. Dzięki zastosowaniu dodatkowych technologii zmniejszających absorpcję promieniowania słonecznego i ciepła można uzyskać maksymalny komfort korzystania z ciemnej stolarki okiennej.

Stylowe okna w czarnych ramach można zamówić również w MEGA Plast w Lublinie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu, aby uzyskać więcej informacji o ofercie!Powiązane wpisy w poradniku